HARCERSKI START

Minął czas wakacji nasze drużyny po bogatym okresie wypadów na obozy i biwaki HAL   powróciły do harcówek i pracy. Po naborze niektóre jednostki wzmocnione wyruszyły na pierwszą wyprawę. Zuchy harcerze i harcerki dzisiaj pojawią się w rożnych zakątkach naszego miasta aby odszukać śladów przeszłości, miłych i ciekawych miejsc a predewszystkim w piękną pogodę poznać swoje miasto.

15 września minęła kolejna rocznica urodzin naszego patrona hm. Józefa Skrzeka nasi harerze i zuchy dzisiaj, tak przed laty mały Zeflik harcują po okolicznych zagajnikach i parkach w poszukiwaniu przygody i przyjaźni. W każdej dzielnicy Siemianowic można odnaleźć miejsca i osoby  na trwale wpisane w 100 letnią historię Siemianowickiego Harcerstwa. Sadzawki to spotkania w ogrodzie pułkownika Jana Stanka, centrum – zbiórki w laubie u doktora Stęślickiego. W Michałkowicach harcerski szlak budowali harcmistrzowie J. Skrzek i S. Dykta. Na dobre w pamięci zapadł hm. St. Wróbel twórca i wieloletni komendant hufca na Bytkowie. Pamiętając o nich rozpoczynamy kolejną setkę – „Przysłość zaczyna się dzisiaj nie jutro”.

ponizej pierwsza relacja z dzisiejszej wyprawy

dav
sdr
sdr
sdr
sdr

 

Scroll to top