I Zimowy Zlot Chorągwi Śląskiej

Harcerze oraz instruktorzy i seniorzy Hufca Siemianowice w dniu 24 lutego brali udział w Zimowym Zlocie Chorągwi Śląskiej odbywającym się w Piekarach Śląskich. Początkiem tego wydarzenia był wspólny apel harcerzy Związku Harcerstwa Polskiego, Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej oraz Federacji Skautów Europy. Później nasza reprezentacja uczestniczyła w Mszy Świętej podczas której do Bazyliki w Piekarach Śląskich zostały wprowadzone relikwie błogosławionego księdza Stefana Wincentego Frelichowskiego, patrona harcerzy.

Następnie harcerze i harcerze starsi wzięli udział w grze miejskiej opartej o historie i tradycje harcerstwa, Dzień Myśli Braterskiej oraz postać błogosławionego Stefana Wincentego Frelichowskiego.

Wędrownicy zmierzyli się z zadaniami z różnych dziedzin, zwiedzili część miasta Piekary Śląskie
a także wspinali się po ściance wspinaczkowej.

Na sam koniec uroczystości harcerze zawiązali tradycyjny krąg pożegnalny.

autor: Agnieszka Syma

Scroll to top