Noc Szakala – Relacja z rajdu

W dniach 21-22 kwietnia 2018 roku, na terenie Tarnowskich Gór, Radzionkowa i Bytomia odbyła się ogólnopolska gra przygodowa Noc Szakala.


Przez 24 godziny uczestnicy przekraczali granice swojej wytrzymałości zarówno fizycznej, jak i psychicznej. Na blisko 50 km trasy czternaście patroli, miało okazję sprawdzić się w między innymi orientowaniu w terenie na podstawie mapy, strzelaniu z Karabinka H&K 416, wyszukiwaniu celów za pomocą noktowizora, wyścigach drezyn oraz rozbrajaniu bomby. Wszystkie działania miały jeden główny cel – odnaleźć bezcenne skrzynie ukryte przez nazistów na terenie Bytomia.


Udział w tej wyprawie miał też patrol z I Szczepu ZHP im. Obrońców Kopalni Michał w Siemianowicach Śląskich, w składzie Wojciech Krawczyk, Szymon Szymczak i Aleksandra Madejska. Jako jedni z sześciu patroli odnaleźli cel wyprawy, co w połączeniu z dobrymi wynikami na poprzednich punktach pozwoliło zająć im 3 miejsce!

 

Autorzy:
Pwd. Aleksandra Madejska
HO Wojciech Krawczyk

Scroll to top